Jesteśmy obserwatorami historii. W niedzielę zostały uruchomione pierwsze transakcje terminowe na bitcoinach, które jak zapisują niektórzy, mogą całkiem odmienić los kryptowalut. Oto bitcoin wszedł formalnie na giełdę. Stał się głównym nurtem. Zainteresowanie pierwszego dnia było tak wysokie, że dwa razy niezbędne było zatrzymać obroty w wyniku osiągnięcia limitów zmian cen.

Cboe Global Markets wprowadziła transakcje terminowe na bitcoiny. Tym samym, ta zespół giełd z Chicago, będzie pierwszą, która wprowadzi do obrotu bitcoinowe futuresy (rodzaj kontraktu). Również w grudniu z własną propozycją wystartuje CMB Group, przeciwnik Cboe, a Nasdaq przygotowuje się do utworzenia bitcoinowych kontraktów terminowych w drugiej połowie 2018 roku.

Kurs bitcoina po kontraktach terminowych na giełdzie w Chicago

Produkt oferowany przez Cboe umożliwi inwestorom obstawiać zakłady nawiązujące do przyszłej ceny bitcoina, która będzie definiowana według notowań na giełdzie Gemini, założonej przez braci Winklevoss. Cały szereg jest zdania, że te futuresy otwierają drzwi na obszerny udział w rynku wirtualnego pieniądza również na Wall Street, jak i u inwestorów indywidualnych.

I tak się poniekąd stało. Cboe dwa razy zawiesiło dzisiaj rano handel kontraktami bitcoina po przyroście o 10 proc., a następnie o 20 procent. Pauzy trwały parę minut, co miało przynieść moment na opanowanie inwestorom.

Start transakcji pchnął także cenę bitcoina. Z weekendowego dołka poleciała ona w ciągu ostatnich godzin w górę o około 20 proc. Holger Zschaepitz, redaktor ekonomiczny „Die Welt”, dostrzega nawet, że pozorny pieniądz może stać się nowym złotem dla pokolenia Y. W czasie gdy kalkulacja kryptowaluty rosła, na wartości tracił żółty kruszec oraz srebro.

Kontrakty terminowe na BTC

Cała historia bitcoina z amerykańską giełdą to jednak debiut prawdziwej rewolucji. Prezes Cboe, Chris Concannon, już wspomiał, że na celowniku mogą się znaleźć transakcje terminowe na inne kryptowaluty.

Inwestycja w BTC

Warto więc zaciekawić się inwestycją w kryptowaluty. Wśród wielu platform umożliwiających inwestowanie, znalazła się jedna która przykuła naszą uwagę to Polska platforma BitBay. Naszym zdaniem jest to profesjonalna i jednocześnie intuicyjna giełda pozwalająca na kupno i sprzedaż Bitcoin, ETH, BCH, Litecoin, LSK oraz innych kryptowalut. Od jej powstania w roku 2014 do dnia dzisiejszego firma uzyskała międzynarodowy sukces tylko z Polskim majątkiem. Można stwierdzić, że Polska Giełda BitBay jest właściwą platformą aby ruszyć w przygodę z kryptowalutami. Ekspresowa i niezwykle prosta na BitBay rejestracja i BitBay weryfikacja pozwoli Wam zanurzyć się w świecie kryptowalut w kilka kliknięć. Aby poznać zdanie osób korzystających z giełdy zapraszamy do strony BitBay Opinie .

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here