Bezspornie żyjemy w państwie prawa. Co to oznacza, poza bezpieczeństwem i jasno określonymi regułami społecznymi? Otóż świadczy to ogrom biurokratycznych rozporządzeń, na których normalny obywatel się nie zna.

Nieznajomość prawa nie tłumaczy jego nie respektowania

Właśnie dlatego również warto zapoznać się z podstawowymi przepisami, jakie nas dotyczą w większości wypadków, zaś na wszelki wypadek posiadać wśród znajomych kogoś, kto z racji wykonywanego zawodu orientuje się w nich na bieżąco. Rzecz jasna odnajdą się sceptycy, którzy zakomunikują, że znajomość z prawnikiem lub ewentualnie przedstawicielem jakiegoś podobnego zawodu przydaje się tylko przestępcom, jednakże nic o wiele bardziej fałszywego. Najprostszym przykładem może być kancelaria adwokacka gorzów wlkp. Nie ma możliwości, aby nie skorzystać z jego usług przez całe swoje życie.

Porady, których udziela, przydają się częściej aniżeli jesteśmy w stanie podejrzewać.

Pierwszą sytuacją tego rodzaju jest standardowa procedura podczas sprzedaży lub ewentualnie zakupu domu, mieszkania czy też innej nieruchomości. Mówiąc szczerze – nie da się tego uczynić bez udziału notariusza. Warto jednak wcześniej udać się do niego po wskazówkę, gdyż może nam podpowiedzieć, na co zwrócić uwagę w czasie zakupu oraz jak formalnie rozwiązać kwestie, które są tylko umową ustną. Nie ulega wątpliwości, że tam gdzie jest jedno prawo, istnieje tysiąc interpretacji. Tak samo jest na przykład z prawem spadkowym. Niby wszystko jest zrozumiałe oraz ewidentne, jednakże nie zawsze jest tak do końca, a jeśli chodzi o nasze dyspozycje z założenia będzie już za późno, abyśmy mogli ingerować. W jaki sposób to należy rozumieć? Otóż nasza idealna ostatnia wola może być wyrażona w dowolny sposób. Problem się zaczyna, kiedy ktoś po naszej idealnej śmierci się z nią nie zgadza. Przepisy przepisami, jakkolwiek wyłącznie kancelaria notarialna może nam zapewnić testament, którego nikt nie obali. Poza tym, że nasza ostatnia wola będzie miała charakter dokumentu prawnego, to uzyskamy pomoc przy pisaniu tegoż. Dzięki temu nie będzie tam dyspozycji niejasnych, ani takich, jakie są niezgodne z obowiązującym w Polsce prawem.

Zobacz więcej na: dobry adwokat gorzów

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here