Co robić po wypadku – pomoc drogowa

Świat niestety jest wypełniony mnóstwem rozmaitych wypadków. Zdarzają się one bardzo często w różnorakich dziedzinach. Transport jest pełen tego rodzaju przykrych zdarzeń. Wypadki drogowe i kolizje to jedne z częstokroć występujących sytuacji. Ofiarami tego typu wypadków częstokroć są kierowcy, ich pasażerowie, osoby poruszające się pieszo, rowerzyści, robotnicy drogowi oraz budowlani. Niestety każdy kto jest częścią ruchu drogowego jest narażony na różnego typu zagrożenia, dlatego na drodze panuje zasada ograniczonego zaufania. W chwili jakiejś kolizji potrzebna jest pomoc drogowa. Podstawowym celem takiej pomocy drogowej jest przede wszystkim transport i holowanie aut które uległy usterce albo wypadkowi. Holują oni auta do warsztatów, ubezpieczalni, serwisów lub różnorakich innych miejsc które wskazane zostały przez właścicieli.

Jak działa autoholowanie

Autoholowanie to czynność która polega na holowaniu przy wykorzystaniu profesjonalnych pojazdów – tak zwanej lawety. Tego typu pojazdy są wyposażone w sygnały ostrzegawcze, powinno się je też zabezpieczyć pachołkami oraz trójkątem ostrzegawczym. Najczęściej korzysta się ze specjalnej platformy która jest opuszczana do poziomu drogi a pojazd wciągany jest na lawetę przy pomocy spalinowej bądź elektrycznej wciągarki. Stalowa linka jest w stanie udźwignąć pojazd który waży nawet kilka ton. Specyfika wypadków drogowych, które bardzo często potrafią zaszokować nas własną formą przymusza firmy zajmujące się pomocą drogową do nieustającego rozwijania się a także zwiększania własnych możliwości.

Zobacz koniecznie : kazauto.pl

Pierwsza pomoc – jak zachować się w sytuacji wypadku

Na naszym świecie miejsce mają coraz to dziwniejsze a także trudniejsze do okiełznania wypadki drogowe, które z rozwijającą się cywilizacją oraz technologią ciężko zmniejszyć. Uczestnicząc w wypadku powinniśmy zachować rozwagę oraz zawsze mieć przy sobie numer do firmy która zajmuje się pomocą drogową. Niestety nigdy nie wiadomo co może nam się przydarzyć, szczególnie w momencie gdy udajemy się w daleką podróż. Musimy pamiętać o tym, że w razie jakiegoś wypadku czy kolizji nie możemy przestawiać samodzielnie auta. Jedyne co będziemy mogli uczynić (o ile posiadamy taką oczywiście możliwość) to zabezpieczyć miejsce trójkątem ostrzegawczym według zasad kodeksu drogowego. Kolejne kroki postępowania to przede wszystkim zawiadomienie policji, pogotowia ratunkowego – jeśli istnieje taka konieczność a także jeśli jesteśmy w stanie udzielamy pomocy poszkodowanym.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here